Cupa Confederatiilor castigata a 4-a oara de Brazilia

Brazilia a batut Spania cu 3-0 in Cupa Confederatiilor, in partida jucata pe Maracana

Cupa ConfederatiilorPrimul gol a fost marcat chiar in minutul 2 al partidei in Cupa Confederatiilor, jucata pe Maracana si unde Brazilia a devenit campioana a 4-a oara. Brazilia a dominat Spania, finalul meciului fiind 3-0.

Cei care au marcat au fost Fred, fostul golgheter al lui Olympique Lyon, in minutul 2, urmat de Neymar, in minutul 44. Cel care a decis scorul fiind tot Fred care a marcat a doua oara in minutul 47.

Echipele au fost formate din:

Brazilia: J. Cesar – D. Alves, T. Silva, D. Luiz, Marcelo – Paulinho (88 Hernanes), L. Gustavo – Oscar – Hulk (73 Jadson), Fred (80 Jo) – Neymar.

Antrenor: Luiz Felipe Scolari.

Spania: Casillas – Arbeloa (46 Azpilicueta), S. Ramos, Pique, J. Alba – Xavi, Busquets, Iniesta -Pedro, Torres (59 D. Villa), Mata (52 J. Navas).

Antrenor: Vicente del Bosque

Spania a ratat o sansa uriasa, ratand un 11 metri, in minutul 54, unde Sergio Ramos a ratat.

„Este o seara trista pentru Spania. Fara discutie, au fost mai buni”, a declarat presei antrenorul ibericilor.