Simona Halep. Faţa mai puţin plăcută a Simonei Halep. Românca a fost huiduită la Miami

Simona Halep, liderul clasamentului WTA, a câştigat joi meciul cu sportiva franceză Oceane Dodin (locul 98 WTA), scor 3-6, 6-3, 7-5, şi s-a calificat în turul trei al turneului de categorie Premier Mandatory de la Miami, SUA, dotat cu premii totale în valoare de aproape opt milioane de dolari.

În turul trei al competiţiei din statul Florida, sportiva din România va evolua împotriva polonezei Agnieszka Radwanska (locul 32 WTA). Bilanţul confruntărilor este 5-5, iar ultimul meci a fost câştigat de Halep în 2016, la Cincinnati, pe suprafaţă hard, scor 7-5, 6-1.

Din păcate, Simona Halep a fost huiduită de fani, la Miami! În game-ul patru al setului decisiv, Halep a aruncat cu racheta de pământ. Publicul a huiduit-o pe româncă, iar Simona a primit şi un avertisment din partea arbitrului de scaun.