Scene INCREDIBILE pe terenul de fotbal. Un fan s-a luat la bătaie cu un fotbalist

Derby-ul din Israel, dintre Hapoel Tel Aviv şi Maccabi Tel Aviv, a fost suspendat în minutul 44, din cauza violenţelor izbucnite după ce un fan a intrat pe teren şi a lovit un jucător de la Maccabi.

eran_20933800

Eran Zahavi a marcat în minutul 22 golul prin care Maccabi Tel Aviv a egalat la Hapoel Tel Aviv, scor 1-1. Tocmai asupra lui s-a abătut furia fanului intrat pe teren, în minutul 36, cu intenţia clară de a-l lovi.

Huliganul chiar a apucat că-l lovească pe fotbalist, între cei doi ducându-se pentru câteva secunde o luptă în toată regula. Culmea, fotbalistul a fost eliminat. Situaţia a scăpat total de sub control în minutul 44, când derby-ul a fost suspendat.