Răzvan Marin, imbatabil pe teren în Cupa Olandei

Răzvan Marin a avut cifre impresionante în Supercupa Olandei, pe care Ajax a câștigat-o cu 2-0, în fața lui PSV. Mijlocașul de 23 de ani a fost integralist și a fost chiar și aproape de gol, în repriza secundă.

La finalul Supercupei, olandezii au prezentat statisticile meciului, iar Răzvan Marin se află printre protagoniști. Acesta a fost primul la recuperări și intercepții dintre jucătorii lui Ajax, dar și al doilea la numărul de atingeri.

Marin a avut 78 de atingeri, capitol la care a fost depășit doar de Blind (80). Românul se poate lăuda și cu 9 recuperări, dar și cu 3 intercepții, fiind primul în aceste două topuri.

Răzvan Marin a câștigat Supercupa Olandei
Ajax Amsterdam, cu Răzvan Marin integralist, a câştigat sâmbătă Supercupa Olandei, după 2-0 cu PSV Eindhoven.

În meciul de pe Johan Cruijff ArenA din Amsterdam, golurile au fost marcate de Kasper Dolberg, chiar în minutul 1, şi Daley Blind, în minutul 53.

Ajax a câştigat în sezonul trecut atât campionatul, cât şi Cupa Olandei, iar PSV este vicecampioana din Eredivisie.