Poză de senzaţie. Iată cum a fost surprins Hagi după golul lui Ianis

Euro 2019 | Gică Hagi este un tată fericit. Ianis, despre care cu ani în urmă „Regele” spunea că poate fi „Balon de Aur”, a marcat golul de 2-0 contra Croaţiei. În tribune, cel mai mare fotbalist din istoria României s-a bucurat ca un copil.

România a avut un start perfect la Euro 2019. În minutul 10, Puşcaş, care obţinuse un penalty, i-a luat mingea din braţe pentru a executa el. Decizie total justificată, golgheterul lui Rădoi fiind plin de încredere.

Euro 2019 | Momentul „Hagi”
Dar Ianis a avut nevoie de doar alte trei minute pentru a-şi trece în cele din urmă numele pe lista marcatorilor. La o fază în care Puşcaş a fost aproape de dublă, dar un apărător advers a scos de pe linia porţii, Ianis a fost omul potrivit la locul potrivit. A tras cu sete din interiorul careului şi a marcat primul său gol la un turneu final.

În tribune, Gheorghe Hagi a fost probabil cel mai fericit om de pe micuţul stadion din San Marino. Cadrele l-au imortalizat pe „Rege” bucurându-se printre cei 5000 de suporteri români.

Golul lui Ianis a venit la fix 25 de ani de la meciul România – Columbia, de la Campionatul Mondial din SUA. Atunci, Hagi a făcut unul dintre cele mai mari meciuri ale sale, marcând totodată poate cel mai frumos gol al turneului final.