Piţurcă: „Dacă va apărea ceva de nerefuzat, probabil voi accepta”

Selecţionerul Victor Piţurcă a vorbit la finalul meciului câştigat de reprezentativa noastră contra Finlandei, scor 2-0, despre o eventuală plecare a sa de la cârma echipei naţionale

22piturca-465x390

„Sunt foarte mulţumit. Am câştigat un meci foarte important. Cu această victorie am şters cu buretele punctele pierdute cu Ungaria. Cred că va fi o lupta între Irlanda de Nord şi România. Băieţii au dat dovadă de mare caracter şi au reuşit să joace la un nivel fizic foarte, foarte bun. De asemenea, circulaţia balonului a fost foarte bună, mai ales în a doua repriză când a intrat Sânmărtean.

Dacă va apărea ceva de nerefuzat, probabil voi pleca, dar eu ştiu că n-a apărut nimic. Sunt anumite discuţii pe care le poartă impresarul meu, dar nu e ceva concret. Glumeam cu preşedintele astăzi despre acest lucru. Dacă va fi vreo ofertă, primul care va afla va fi preşedintele Burleanu. Planificasem ca Sânmărtean să joace 35 de minute”, a spus Piţurcă, la TVR 1.