Featured, Sport

Meciul Chiajna – Farul, întrerupt de urgenţă. Un jucător, dus direct în sala de operaţie

Ionuț Păun le-a dat emoții mari la meciul Concordia Chiajna – Farul 2-1, din etapa a treia a Ligii 2. În minutul 87, Antonio Cruceru a căzut peste mijlocașul ofensiv al Concordiei, care a suferit o accidentară groaznică.

Ionuț Păun s-a ridicat de la pământ, a mai făcut câțiva pași, însă după câteva secunde, s-a prăbușit din nou, urlând de durere.

Ionuț Păun a suferit o fractură de claviculă în meciul Concordia Chiajna – Farul
Arbitrul a făcut semn imediat către medici, care au intervenit de urgență pe teren, pentru a-i acorda primul ajutor. Ionuț Păun, care a și marcat primul gol al meciului cu o execuție de senzație, a primit îngrijirii mai mult timp, iar meciul a fost întrerupt 7 minute.

Jucătorului i s-a pus un guler cervical și a fost înlocuit cu Obedeanu. Verdictul medicilor a fost unul crunt: fractură de claviculă, ceea ce înseamnă cel puțin 4 luni de pauză. Păun va fi operat astăzi.