Featured, Sport

Incredibil! Iată cum au filmat-o pe Halep în culise

Simona Halep a părăsit rapid turneul de la Beijing, după ce a fost învinsă în turul 2 de Ekaterina Alexandrova, scor 2-6, 3-6. Naomi Osaka a câștigat China Open, iar la finalul competiției WTA a publicat imagini filmate în culise.

Așa cum a obișnuit în ultimul timp, după fiecare turneu WTA postează scene „behind the scenes” cu sportivele participante, pentru ca fanii să aibă acces la imagini mai puțin cunoscute publicului.

Pe lângă Simona Halep, Elina Svitolina, Naomi Osaka, Ashleigh Barty, Bianca Andreescu, Karolina Pliskova, Venus Williams, Petra Kvitova, Angelique Kerber, Belinda Bencic sau Kristina Mladenovic au apărut și ele în clipul „behind the scenes”, de la China Open.

Fanii abia așteptau să vadă imaginile, iar campioana noastră a fost surprinsă și la ședința foto, dar și când efectua mișcări de stretching la o ședință de pregătire.

Simona Halep a început recuperarea, după accidentarea la spate
Sportiva noastră a decis să ia o pauză de la turneele de tenis pentru a se putea recupera la timp pentru Turneul Campioanelor. ”Simo” face terapie la spate, la o clinică din București.

Halep s-a accidentat la spate, la turneul de la Wuhan, de unde a fost nevoită să abandoneze, dar a încercat să evolueze și la turneul de la Beijing. Simona a fost eliminată la China Open de Alexandrova, în două seturi, scor 6-2, 6-3, și a decis să ia o pauză. Sportiva noastră nu a fost în deplinătatea forțelor, din punct de vedere fizic, și a recunoscut că accidentarea de la Wuhan îi face probleme.

Campioana noastră a decis să se retragă și de la Kremlin Cup, turneu programat în perioada 14 – 20 octombrie 2019, care va fi transmis în direct pe canalele Digi Sport, din cauza problemelor de la spate. Pentru Halep, turneul din Rusia ar fi fost ultima reprezentație înainte de Turneul Campioanelor.