Featured, Sport

Ianis Hagi, cu Ragners, a câștigat amicalul cu Real Madrid

Rangers a câștigat amicalul de gală cu Real Madrid, scor 2-1, iar Ianis Hagi a avut o prestație solidă pe Ibrox.

Real Madrid a deschis scorul pe Ibrox în minutul 8, când Odegaard l-a servit ideal pe Rodrygo, care a înscris. Sakala a egalat pentru Rangers în minutul 55, din pasa lui Kamara.
ianis
Real Madrid a rămas în zece oameni din minutul 76, după ce Nacho a încasat al doilea cartonaș galben. După doar un minut a venit golul de 2-1 al celor de la Rangers, reușit de Cedric Itten.

Cum s-a descurcat Ianis Hagi în amicalul de gală Rangers – Real Madrid

Ianis Hagi a fost titular în meciul amical Rangers – Real Madrid. Românul a trimis un șut pe poartă în minutul 31, când portarul Lunin a reținut mingea expediată de Ianis din lovitură liberă. Ianis a mai pus umărul la o acțiune colectivă în minutul 33, când Lunin a avut două parade la șuturile lui Kent și Lundstram.

Ianis Hagi a fost schimbat în minutul 60, cu Glenn Middleton. Real Madrid a folosit mai multe rezerve pe Ibrox, în timp ce nume precum Marcelo, Isco sau Odegaard trebuie să-l impresioneze pe Ancelotti în această perioadă de pregătire, altfel vor pleca.

Iată cum au arătat echipele de start în amicalul Rangers – Real Madrid:

. Rangers: McGregor – Tavernier, Helander, Goldson, Barisic – Lundstram, Davis, I. Hagi – Wright, Sakala, Kent
. Real Madrid: Lunin – Odriozola, Chust, Nacho, Marcelo – Odegaard, Blanco, Isco – Lucas Vazquez, Jovic, Rodrygo.