Ianis Hagi a marcat pentru Glasgow Rangers

Ianis Hagi a marcat pentru Glasgow Rangers, după 5 luni de când se află acolo

Meci bun făcut de Ianis Hagi, titular la Glasgow Rangers în partida cu Lech Poznan, scor 2-0, ultima din faza grupelor Europa League. Internaționalul român a fost titular și a marcat ultimul gol al întâlnirii, în minutul 72.

A fost prima reușită pentru Ianis Hagi după o pauză de cinci luni, remarcă presa scoțiană.

Cu toate că a marcat și s-a implicat în aproape toate fazele de atac ale echipei sale, Ianis Hagi n-a reușit să le ia ochii și jurnaliștilor scoțieni. Presa sportivă i-a dat doar nota 7 pentru prestație, sub media echipei.

Titular în partida cu Lech Poznan, fiul lui Gică Hagi a înscris în minutul 72 golul de 2-0, îndeplininind o simplă formalitate – gol cu capul de pe linia porţii, după ce mingea fusese trimisă în bară de un coechipier. Ianis Hagi a mai avut o incursiune frumoasă trei minute mai târziu, încheiată cu un şut la vinclu din marginea careului, mingea fiind respinsă spectaculos de portarul polonez. La faza imediat următoare, românul a fost schimbat cu Ryan Kent.

Victoria i-a asigurat lui Rangers prima poziţie în Grupa D şi calificarea în faza următoare a Europa League.