Sport, Stiri

Fata de Jocurile Olimpline Romania sta foarte prost la sportul in care se investeste cei mai multi bani si anume fotbalul.

blankFata de Jocurile Olimpline Romania sta foarte prost la sportul in care se investeste cei mai multi bani si anume fotbalul. Asteptarile erau si aici pe masura investitiilor dar dinnou realitatea ne-a lovit crunt .

Vasluiul lui Sumudica a facut un rezultat mare in Turcia contra lui Fener 1-1 pe Sukur Saracoglu .Investitiile masive in echipa si-au spus cuvantul iar moldovenii au ratat victoria in ultimele secunde ale partidei.
Rapid a fost calcata in picioare in Olanda de pustii lui Van Basten  cu scorul de 4-0. Giulestenii mai au sperante de doi bani in returul de la Bucuresti ,unde trebuie sa castige la 5 goluri diferenta pentru a se califica si la 4 goluri pentru a duce meciul in prelungiri.
Steaua s-a impiedicat si ea pe National Arena in fata slovacilor de la Spartak Trnava scor 0-1 . Tatarusanu a ingropat-o pe Steaua cu o gafa marca prorpie ,inca din minutul 5. Steaua a continuat asediul dar a ratat cu nonsalanta ocazii care puteau aduce egalarea, plus de atat Cristi Tanase va rata meciul retur dupa ce a luat stupid cartonasul rosu.

Astfel se incheie o noua etapa a echipelor romanesti in competitiile europene si deocamdata ne punem baza in Vasluiul lui Sumi-gol ,speram ca Steaua sa repare ce a stricat la Bucuresti si sa se califice mai departe si mai speram intr-o minune , o adevarata minune a Rapidului impinsi de publicul frenetic giulestean. Romania se mai paote baza si pe CFR Cluj care a invins-o in turul din Gruia pe  Slovan Liberec cu 1-0 gol Cadu din penalty si pe Dinamo care si ea isi asteapta adversara in Play-off -ul Europa League .