Dinamo – Ceahlăul, scor 1-1

Echipa din Ştefan cel Mare a avut un debut excelent

DSC_7352

Dinamo a început excelent meciul cu Ceahlăul: Thicot a deschis scorul la prima acţiune periculoasă, după un corner executat de Lazăr. Oamenii lui Flavius Stoican şi-au pierdut apoi elanul, iar Ceahlăul a avut două mari ocazii prin Popadiuc. Golul egalării a venit chiar înainte de pauză: Golubovici l-a învins pe Bălgrădean din lovitură liberă. Echipa „câinilor” a început să se sudeze, iar jucătorii comunică din ce în ce mai bine în teren.

DSC_7457

Dinamoviştii au început bine şi repriza secundă, dar Lazăr n-a reuşit să marcheze. Tot el a mai avut o şansă de gol până la final, iar meciul s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.