Featured, Sport

Cristiano Ronaldo scrie istorie la Madrid. Real Madrid, cu un pas în finala Ligii Campionilor

Real Madrid a trecut cu 3-0 de marea rivală din oraș, Atletico, în prima manșă a semifinalelor Ligii Campionilor. Astfel, Realul se află la un pas de finală și poate deveni prima echipă din istoria competiției care își apără trofeul câștigat.

Cristiano Ronaldo a fost vedeta meciului, după ce a marcat toate cele trei goluri ale madrilenilor. Cel mai bun jucător al lumii a deschis scorul în minutul 10, după o centrare a lui Casemiro. Portughezul a majorat la 2-0 în minutul 73 după ce l-a învins pe Oblak cu un șut puternic.

Cristiano a reușit hattrick-ul în minutul 86, iar Real Madrid merge pe Vicente Calderon pentru returul seminfinalei cu un avantaj de 3 goluri.