Sport, Stiri, Ultima Ora

Claudiu Niculescu: „Trăiesc un blestem cu CFR. Sunt prea supărat, prea nervos”

Claudiu Niculescu, antrenorul echipei CS Mioveni, a fost un monument de deznădejde la finalul partidei pe care „galben-verzii” au pierdut-o în sferturile de finală ale Cupei României, cu CFR Cluj, scor 3-4.

23niculescu_OC_01-465x390

Claudiu Niculescu a fost frustrat de înfrângerea suferită de CS Mioveni, în partida cu CFR Cluj, scor 3-4. Antrenorul nu înțelege cum echipa sa a condus cu 3-0 și a pierdut în fața unei formații care nu a contat în primele 60 de minute ale partidei.

„Retrăiesc un coşmar. Trăiesc un blestem cu CFR. Sunt prea supărat, prea nervos, frustrat. Sunt mai multe cazuri, rămâne să analizez. Nu-mi vine să cred cum o echipă care nu ne-a pus nici o problemă 60 de minute şi pe care o conduci cu 3-0 ne-a eliminat. Echipa asta e obişnuită cu lipsa de caracter. Am trăit asta la U Cluj. Aşa sunt ei. Sunt supărat şi pe jucătorii mei, ei se cred în Anglia. Doar acolo e fair-play. Nu-mi vine să cred ce s-a întâmplat. Le-aş zice multe arbitrilor de azi, dar nu ştiu cu ce să încep. Nu ştiu ce naiba să zic. Dacă spun ceva, mă suspendă 7-8 etape. Sunt înalţi, drăguţi, eleganţi frumoşi, atât. Le-a dat penalty-ul ăla uşor care i-a băgat în joc. Am rămas fără cuvinte. E incredibil! Toate mi se întâmplă numai mie”, a spus Niculescu la sport.ro.