Chiar şi medicii au fost îngroziţi de accidentarea din meciul Hermannstadt -Clinceni

Hermannstadt – Academica Clinceni 2-1 După ce că a pierdut cu un gol în minutul 90+5, Academica Clinceni s-a ales și cu „victime”. În minutul 66, după o degajare a portarului Novo, Andrei Răuță l-a lovit cu fruntea în ceafă pe Debeljuh, însă cel care a avut de suferit a fost fundașul Academicii.

Acesta a rămas întins pe jos, iar medicii s-au grăbit să-i acorde primul ajutor. După ce au constatat că Răuță avea o umflătură horror pe frunte, doctorii nu i-au mai dat voie să continue meciul și l-au luat cu targa de pe teren.

Hermannstadt – Academica Clinceni 2-1 | Academica are o victorie și 5 înfrângeri
„Răuţă e un jucător de talie, care la fazele fixe, la jocul aerian, te bazezi pe el. Dar nu mai contează. A ieşit Răuţă pentru că trebuia să iasă, are ditamai gâlma în frunte, nu i-a mai dat voie doctorul să joace pentru că îi curgea sânge din nas, nu puteam să riscăm ceva”, a spus Ilie Poenaru la finalul meciului.

După 1-2 cu Hermannstadt, Academica rămâne cu o singură victorie și 5 înfrângeri în acest sezon.