Șumudică

Echipa Malatyaspor, antrenată de Șumudică, a mai câștigat un meci

Echipa antrenată de Marius Șumudică, Yeni Malatyaspor, a câștigat al doilea meci la rând din mandatul românului, cu Altay, scor 2-1.

După succesul cu Adana Demirspor, scor 2-0, Malatyaspor a obținut un nou succes și a urcat până pe locul 11, cu 12 puncte. Până la sosirea lui Șumudică, Malatyaspor înregistrase două victorii și șase înfrângeri.

Șumudică, start lansat la Malatyaspor! Salt important în clasament după o nouă victorie
Tetteh a deschis scorul în meciul Yeni Malatyaspor – Altay, în minutul 57. Buyuk a majorat avantajul în minutul 68, după ce a transformat un penalty. Oaspeții au marcat golul de onoare în minutul 84, prin Bamba, care a înscris de asemenea de la 11 metri.

Finalul a fost foarte tensionat, după ce arbitrul a pus capăt partidei tocmai în minutul 90+7.

Malatyaspor se află într-un moment excelent și s-a îndepărtat de zona retrogradării, acolo unde se afla înainte ca Șumudică să vină. În runda următoare, Malatyaspor se va duela cu Kasimpasa, penultima clasată din Turcia.