Simona Halep, Sport

Simona Halep, UMILITĂ în direct la TV.

Simona Halep s-a calificat, joi, in semifinalele turneului de la Dubai, unde o va intalni pe Caroline Wozniacki.

simona_halep_12694900

Simona Halep a fost tinta unui comentariu tendentios la o televiziune din Marea Britanie in timpul meciului cu Ekaterina Makarova din sferturile de finala ale turneului de la Dubai. Fosta jucatoare Samantha Smith a declarat ca se observa faptul ca Simona Halep este romanca, dupa o executie nu tocmai reusita.

„A incercat in setul secund o scurta cum nu am mai vazut niciodata. Mingea nu a avut nici intensitate, nici inaltime. Poate ca astfel de executii gasesti doar in manualul tenisului romanesc”, a declarat Sam Smith.

Simona Halep si Caroline Wozniacki se vor intalni, vineri, de la ora 17:00, in semifinalele de la Dubai. Meciul Simona Halep – Caroline Wozniacki este LIVE VIDEO la DIGI SPORT. Halep si Wozniacki s-au mai intalnit de doua ori in cariera, scorul intalnirilor directe fiind egal, 1-1. Ultima intalnire a avut loc in 2013, la New Haven, cand Simona Halep s-a impus cu 6-2, 7-5.