SIMONA HALEP – TSVETANA PIRONKOVA 6-4, 6-3 la Dubai.

SIMONA HALEP a învins-o în optimile de finală ale turneului de la Dubai pe rusoaica Ţvetana Pironkova, scor 6-4, 6-3.

halepppa_84831100

În sferturile de finală, Simona Halep va da peste Ekaterina Makarova, locul 9 WTA. Cele două s-au mai întîlnit în aceeaşi fază şi la Australian Open, cînd rusoaica a avut cîştig de cauză, scor 6-4, 6-0.

6-4, 5-3, Simona serveste pentru câştigarea meciului

6-4, 4-2, Simona Halep, tot mai aproape de o nouă victorie la Dubai.

6-4, 2-2, Simona Halep a fost egalata.

6-4, 2-1, Simona preia conducerea şi în setul al doilea.

6-4, 1-1, Simona face break.

6-4, 0-1: Simona Halep începe prost setul doi, cu eşec pe propriul serviciu.

INFO: Jucătoarea de tenis Irina-Camelia Begu, cap de serie numărul 2 şi locul 34 WTA, s-a calificat, miercuri, în sferturile de finală ale turneului de la Rio de Janeiro (Brazilia), dotat cu premii în valoare totală de 250.000 de dolari, informează site-ul oficial al competiţiei.

În turul doi, Begu a trecut cu scorul de 6-2, 6-4 de americanca Bethanie Mattek-Sands (SUA), locul 214 WTA, la capătul unui meci care a durat o oră şi 28 de minute.

Pentru calificarea în sferturi, Begu şi-a asigurat un cec în valoare de 6.175 de dolari şi 60 de puncte WTA.

6-4, SIMONA HALEP câştigă primul set.

5-4, Pentru prima dată în acest meci, Simona Halep se află la conducere.

4-4, Simona Halep restabileşte egalitatea la Dubai!

2-4, Simona Halep nu reuşeşte să recupereze game-ul pierdut pe propriul serviciu.

2-3, Simona Halep îşi câştigă serviciul, dar rămâne la un game diferenţă de Pironkova.

1-3, Simona Halep pierde game-ul, desi a avut 40-0!

1-2, Simona Halep îşi câştigă pentru prima dată serviciul. Hai Simona!

0-2, Simona Halep are un început dezastruos de meci la Dubai.

Simona Halep a demolat-o pe Daniela Hantuchova în turul al doilea de la Dubai, scor 6-2, 6-0, şi a reuşit şi cea mai frumoasă lovitură a zilei.

ficialii WTA au decis că punctul cîştigat de româncă în debutul meciului cu Hantuchova este cel mai frumos al zilei. Simona Halep s-a apărat excelent în faţa slovacei, dar s-a redresat cu o lovitură extraordinară.

SIMONA HALEP TSVETANA PIRONKOVA LIVE VIDEO DIGI SPORT. SIMONA HALEP a trecut, marţi, în turul al doilea de la Dubai, de slovaca Daniela Hantuchova, scor 6-2, 6-0. Simona Halep, nr. 4 WTA şi favorită principală a competiţiei, este foarte aproape de o nouă confruntare cu rusoaica Ekaterina Makarova, cea care a învins-o în sferturile de finală la Australian Open. Până la revanşă, Simona trebuie să treacă şi de TSVETANA PIRONKOVA, într-un meci care începe la ota 17:00 şi este LIVE VIDEO la DIGI SPORT.

SIMONA HALEP TSVETANA PIRONKOVA LIVE VIDEO DIGI SPORT. Tsvetana Pironkova (Bulgaria, locul 57 WTA) a trecut în turul II de Shuai Peng după un meci încheiat în tie-break-ul setului decisiv. Tsvetana Pironkova a revenit de la 0-1 la seturi și s-a impus cu 3-6, 6-4, 7-6 (5) în fața chinezoaicei clasate mult mai bine în ierarhia mondială, după aproape 2 ore și 50 de minute de joc.

SIMONA HALEP TSVETANA PIRONKOVA LIVE VIDEO DIGI SPORT. SIMONA HALEP este mulțumită de startul acestui sezon și a ținut să le mulțumească fanilor din tribune înaintea duelului cu TSVETANA PIRONKOVA. „Am jucat foarte bine sezonul trecut, am început și acest an foarte bine. Sunt mulți români care mă susțin, mă simt ca acasă. Le mulțumesc tuturor”, a spus Simona Halep. „Am jucat bine, cred că ea a fost obosită. Totul a mers bine pentru mine, am jucat un tenis bun. Sunt fericită și vreau să mă bucur de acest turneu, pentru că este foarte frumos aici”, a mai spus SIMONA HALEP.

SIMONA HALEP TSVETANA PIRONKOVA LIVE VIDEO DIGI SPORT. După retragerea Serenei Williams, principala favorită a turneului de la Dubai a devenit Simona Halep. Constănțeanca a abandonat în primul meci la ediția trecută, cu Alize Cornet, atunci când venea după titlul cucerit la Doha. În 2015, oridinea și rangul celor două competiții s-au schimbat: Premier 5 a devenit Dubai, iar Doha s-a întors la categoria Premier. Simona Halep are o șansă bună la câștigarea titlului și implicit a celor 900 de puncte WTA.

SIMONA HALEP TSVETANA PIRONKOVA LIVE VIDEO DIGI SPORT. SIMONA HALEP şi TSVETANA PIRONKOVA nu s-au mai întâlnit până acum. Meciul SIMONA HALEP – TSVETANA PIRONKOVA este LIVE VIDEO la DIGI SPORT.