Sport

SARAPOVA – O NUCA PREA TARE PENTRU HALEP! ROMANCA A PIERDUT 6 DIN 6 PARTIDE!

HalepSimona Halep nu a putut trece peste complexul Maria Șarapova și a ajuns la șase înfrîngeri din șase meciuri.

Primul set a început prost pentru Halep, care a fost condusă cu 2-0, dar a revenit imediat și a egalat. Cele două jucătoare au mers cap la cap, dar la 4-5 Șarapova a cîștigat pe serviciul româncei și a luat setul.

În al doilea set, Halep a avut o cădere. Românca a făcut multe greșeli, a lovit foarte slab și i-a permis Șarapovei să își facă jocul, să controleze meciul și să conducă cu 5-1.

A urmat tresărirea de orgoliu a Simonei. Rusoaica a servit de două ori pentru a cîștiga meciul, dar Halep a făcut două break-uri, iar scorul a fost 5-4. În final, Șarapova a mai făcut un break și s-a impus din nou în fața româncei.