Românii au învins cu 1-4 Naționala Artiștilor din Iran.

Au intonat imnul României cu mândrie și au dat tot ce aveau mai bun pe teren! Pentru a doua oară consecutiv, Naționala Artiștilor Fotbaliști –România este campioană mondială!  După un turneu extrem de dificil, cu meciuri spectaculoase România a câștigat “Artists Footsall World Cup IRAN 2015”.  După reguli Oficiale FIFA, românii noștrii au jucat și au învins în finală, cu 4-1, Naționala Artiștilor din Iran. Imagini exclusive din timpul meciului.

descarcare_23163800

Lacrimi de bucurie pentru artiștii români care ne-au reprezentat țara cu cinste în celălalt capăt al lumii. “Suntem mândri că suntem români”, spunea președintele Naționalei Artiștilor Fotbaliști –România, la finalul meciului, când din tribune, în ciuda numărului mic de suporteri români, se auzea la unison: „ROMÂNIA!”

Primul gol a fost marcat în minutul 5 al primei reprize, iar jucători noștri eu explodat de bucurie.

dsc_3585_34936300

Mâine seară va avea loc premiera campionatului “Artists Footsall World Cup IRAN 2015” când artiștii români vor primi cupa mult așteptată.

În semn de apreciere, statul Iranian a invitat echipa României la micul dejun mâine dimineață, la guvernul din Teheran, îîntâlnire în cadrul căreia artiștii vor primi și mici atenții.

dsc_3605_80293700

Delegația Naționalei Artiștilor Fotbaliști -România se va întoarce acasă duminică dimineața. Artiști vor ateriza la București pe aeroportul Henri Coanda, la ora 09:15.

Felicitări artiștilor pentru artiștilor pentru reușita lor!