Radu Drăgușin

Radu Drăgușin i-a cucerit pe fanii lui Juventus

Radu Drăgușin (18 ani) a debutat ca titular în Cupa Italiei, în meciul pe care Juventus l-a câștigat, cu emoții, miercuri seară cu Genoa, scor 2-2 (3-2, după prelungiri) și în urma căruia s-a calificat în sferturile de finală.

Radu Drăgușin i-a cucerit pe fanii lui Juventus. ”Transmite siguranță!”
”Se vede că Drăgușin e puternic. Transmite siguranță. Dintre jucătorii U23, folosiți azi, Drăgușin a fost cel mai bun”, a scris unul dintre fani.

”L-aș lua mereu în prima echipă pe Drăgușin și pe marcatorul golului 3”, a postat un alt fan, entuziasmat că ”Bătrâna Doamnă” are viitorul asigurat.
Kulusevski și Drăgușin au fost, practic, cei mai apreciați pentru evoluția din Cupă.
”Din seara asta păstrăm doar rezultatul final, prima repriză a lui Kulusevski și meciul făcut de Drăgușin”, ”S-a descurcat fantastic pentru un puști de 18 ani!”, ”Drăgușin are potențial, a fost impecabil tot meciul”, au mai postat fanii.

Prestația bună a lui Drăgușin a fost lăudată și de către cei de la FotMob, care l-au cu 7,5 pentru prestația sa. Cele mai mari note le-au primit Morata (9,2) și Dejan Kulusevki (8,9), urmați de Giorgio Chiellini și Federico Bernadeschi, ambii cu 7,6.