Mega-surpriza in Liga 1: CFR Cluj – Otelul 0-1

Si Steaua a invins intr-un meci considerat de antrenament dinaintea partidei cu Chelsea

CFR Cluj - Otelul 0-1Formatia CFR Cluj a fost invinsa, sambata, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, de echipa Otelul Galati, intr-un meci din etapa a XXI-a a Ligii I. Paraschiv a inscris in minutul 7, cu o reluare din prima, dupa o centrare a lui Astafei. La finalul meciului, Petre Grigoras a anuntat ca s-a inteles cu patronatul pentru a continua la Galati. Otelul a furnizat la Cluj prima surpriza a etapei, galatenii facand astfel un pas important pentru evitarea retrogradarii, in timp ce echipa antrenata de Paulo Sergio a cam iesit din lupta pentru Liga Campionilor. Si Steaua a invins Gaz Metan Medias cu scorul de 3 la 0, intr-o repetitie considerata reusita inainte de meciul cu Chelsea. Golurile au fost inscrise de Nikolici ’33 si Pintilii ’72, ’88 (penalti).De remarcat ca Steaua a invins pe Arena Nationala, in conditiile in care a jucat timp de 41 de minute in inferioritate numerica, in minutul 44, Tanase fiind eliminat pentru un fault la Bawab. Laurentiu Reghecampf, a declarat dupa meci ca nu s-a temut nicio secunda ca elevii sai nu vor castiga acest meci. In acelasi timp, Reghe a declarat ca a apreciat foarte mult eforturile si prestatia per ansamblu a jucatorilor de la Gaz Metan.