Liga I: Dinamo batuta de Petrolul Ploiesti cu 2 – 1

Danciulescu: Nu era momentul sa pierdem aceasta partida

DanciulescuFormatia Dinamo a fost invinsa, sambata, in deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa Petrolul Ploiesti, intr-un meci din etapa a XXIII-a a Ligii I. Golurile gazdelor au fost inscrise de Bokila in minutul 8 din penalti si Sauvadet, minutul 56. Pentru Dinamo a marcat Axente in minutul 14. Ionel Danciulescu, care a evoluat pentru a 500-a oara in primul esalon, a declarat sambata seara, dupa meci, ca nu era momentul pentru un astfel de esec, dupa o serie de trei victorii.  „A fost o prima repriza destul de buna a noastra, insa in a doua nu am mai reusit sa punem probleme. Pur si simplu nu am mai reusit sa periclitam poarta Petrolului. Eram pe n drum bun, acum trebuie sa o luam de jos, sa castigam urmatoarele partide si speram ca vom obtine un loc cat mai bun in clasament. Ne-am dorit foarte mult sa castigam. Nu era momentul sa pierdem aceasta partida dupa trei victorii consecutive, dar asta este, trebuie sa fim mai seriosi in tot ceea ce facem. Mi-e greu sa spun ce a lipsit, avem doua saptamani in care vom analiza lucrurile mai putin bune pe care le-am facut astazi. Noi am incercat sa jucam si fazele periculoase ale Petrolului au venit pe contraatac, pe geselile noastre individuale” , a spus Danciulescu.