LIGA I. Dinamo – FC Viitorul, 2-3. Echipa lui Hagi a dat din nou lovitura în Ștefan cel Mare

FC Viitorul, formația patronată și antrenată de Gheorghe Hagi, a reușit să învingă, în această seară, pe terenul celor de la Dinamo, scor 3-2, în etapa a 14-a a campionatului intern.

hagi-465x390

FC Viitorul a câștigat o nouă partidă jucată împotriva echipei Dinamo, în Ștefan cel Mare, scor 3-2, în cea de-a 14-a rundă a Ligii I. Elevii lui Gheorghe Hagi au condus cu scorul de 2-0, la pauză, după „dubla” lui Mitrea, din minutele 5 (din penalty) și 43. În partea secundă, „câinii” au redus din diferență prin Gavrillă (48), dar Bonilla a refăcut diferența de două goluri (83). Finalul nu a mai adus decât primul gol reușit de Patrick Petre în campionatul intern. Fiul fostului dinamovist Florentin Petre a stabilit scorul final, cu două minute înainte de final.

FC Viitorul a reușit cea de-a treia victorie consecutivă, în deplasare, la Dinamo. În urmă cu două sezoane, oamenii lui Hagi au câștigat cu 3-2, iar în stagiunea trecută s-au impus cu 2-1.