Laurențiu Reghecampf a pierdut prima manșă a finalei Ligii Campionilor Asiei

Manșa tur a ultimului act din Liga Campionilor Asiei a fost adjudecată de către cei de la Western, scor 1-0, informează Digi Sport. Juric a avut nevoie de doar șase minute, din momentul în care a fost trimis pe teren, pentru a marca la chiar primul șut al australienilor pe spațiul porții. ”Noarul” celor din Sydney a avut și șansa ”dublei”, opt minute mai târziu, dar bara s-a opus majorării scorului.

laurentiu

Acestea a fost singurele ocazii ale celor de la Western Sydney. În rest, partida a fost la discreția elevilor lui Laurențiu Reghecampf, care au plătit tribut lipsei de soluții din faza ofensivă.

Cu un Mihai Pintilii în formă, Al Hilal a dus de multe ori mingea în careul australienilor, dar Digao și Kariri n-au găsit cele mai bune metode pentru a introduce balonul în plasă.

Reghecampf a sperat până în ultima clipă măcar la un rezultat de egalitate, care însă nu a venit.

Al Hilal a pierdut astfel prima manșă a finalei, care se va decide sâmbăta viitoare, 1 noiembrie, la Riyahd