Iată dialogul fabulos, la fileu, între Bianca Andreescu și Naomi Osaka

Bianca Andreescu (19 ani) a pierdut partida disputată în sferturile turneului de la Beijng, cu Naomi Osaka (21 de ani), scor 7-5, 3-6, 4-6. A fost prima confruntare între cele două tinere sportive, care s-au îmbrățișat la fileu, la finalul întâlnirii.

Bianca Andrescu a dezvăluit, după meci, ce dialog a avut cu Naomi Osaka, în momentul în care s-au îmbrățișat după ultimul punct.

„I-am spus lui Naomi ‘Felicitări, ai jucat senzațional!’ . Ea mi-a zis ‘Ești uimitoare’. Apoi, i-am zis ‘O să avem atât de multe astfel de meciuri în viitor. Sunt curioasă să aflu ce ne va rezerva viitorul’. Ea mi-a răspuns: ‘Da, abia aștept'”., a spus Bianca Andreescu pentru WTA.

WTA Beijing: Bianca Andreescu – Naomi Osaka 7-5, 3-6, 4-6
Bianca Andreescu, locul 6 mondial şi cap de serie numărul 5, a fost învinsă de Naomi Osaka, scor 7-5, 3-6, 4-6, vineri, în sferturile de finală ale turneului de tenis WTA de la Beijing, dotat cu premii de 8.285.274 dolari

Naomi Osaka, locul 4 mondial şi a patra favorită, s-a impus după două ore şi 15 minute în acest prim duel cu Bianca Andreescu şi a pus capăt seriei de 16 victorii ale canadiencei, câştigătoarea ultimului turneu de Grand Slam al anului, US Open. Andreescu are 19 ani, iar Osaka 21.