Iată ce spun suporterii britanici despre meciul pierdut în fata România

România U21 a învins Anglia U21, scor 4-2, în al doilea meci de la Campionatul European de tineret, iar fanii englezi s-au arătat complet nemulțumiți de prestația favoriților.

În cadrul live text-ului BBC, fanii englezi şi-au ieşit din minţi pe final, transmite Mediafax:

„Wow. Ce se întâmplă cu defensiva asta?
Avem o grămadă de jucători de Premier League aici… şi pierdem cu România!
Poate echipa feminină a Angliei va câştiga Mondialul. Cu băieţii ne-am lămurit.
La ce naiba se gândeşte selecţionerul? De ce n-au intrat de la început Foden şi Abraham?”, au fost câteva dintre comentarii.
România a învins incredibil Anglia, scor 4-2, după un final dramatic. Puşcaş a deschis scorul în minutul 76, Gray a egalat în 79, Hagi a înscris în 85, Abraham a egalat în 86, iar Florinel Coman a închis jocul cu două goluri înscrise în minutele 88 şi 90+3.

Urmează meciul cu Franţa pentru tricolori, pe 24 iunie, de la ora 22:00, care au 6 puncte după două meciuri.