Iată ce a declarat Ianis Hagi după victoria celor de la Randers, fix de ziua tatălui său

Ianis Hagi a devenit deja idol pentru cei de la Glasgow Rangers. Aflat la primul meci ca titular pentru noua sa echipă, fiul lui Gică Hagi a marcat golul de 2-1 pentru echipa lui Steven Gerrard în partida de pe teren propriu cu Hibernian. Imediat după reușită, Ianis a mers la o cameră de transmisie aflată la marginea terenului și i-a dedicat golul tatălui său.

Ianis Hagi a marcat cu un voleu imparabil în poarta adversă reuşit în minutul 84 al meciului, după ce Rangers a fost condusă cu 1-0. Ianis Hagi a devenit imediat idol pe Ibrox Park şi a fost schimbat în ovaţiile spectatorilor 3 minute mai târziu.

Golul a venit după ce Ianis s-a demarcat la o degajare a celor de la Hibs şi a profitat de ieşirea eronată la ofsaid a apărătorilor adverşi. Ianis a prins un voleu la colţul lung şi a marcat pentru 2-1.

Ianis a ajuns de la Viitorul la Genk în iulie 2019, pentru 4 milioane de euro. În această iarnă, mijlocașul a fost împrumutat la Rangers până la finalul sezonului.