Sport

HALEP A ABANDONAT IN CHINA

Simona Halep a abandonat din primul meci de la Beijing, la scorul de 4-5 cu Lara Arruabarrena! Simona a avut nevoie de medic ca sa poata juca, insa tendonul lui Ahile i-a cauzat probleme atat de mari incat a trebuit sa renunte la partida dupa numai 9 ghemuri.

Simona Halep

China Open s-a terminat pentru Simona Halep. La scorul 4-5, după ce a solicitat de trei ori intervenția doctorului, Simona Halep a cedat partida adversarei, Lara Arraubarrena (Spania), venită din calificări. Au fost nouă ghemuri care s-au derulat firesc, românca dominând jocul marcat de lovituri spectaculoase care au scos din amorțeală publicul chinez aflat pe Diamond Arena. La scorul 3-1, primul set, Simona a solicitat prima intervenție a echipei medicale, moment după care au fost tot mai evidente forțările de a rămâne în joc. Pe acest fond, Arraubarrena a revenit în joc reușind două break-uri. La 4-5, în primul set, la a treia solicitare a echipei medicale, locul doi WTA a anunțat arbitrul de scaun că nu mai poate continua, apoi a strâns mâna adversarei, parasind terenul de joc.