CM de Fotbal 2014: Argentina – Bosnia, scor 2-1

Messi iar a impresionat cu un gol superb!

messi

Argentina a învins Bosnia-Herţegovina, scor 2-1, într-un meci din grupa G a Campionatului Mondial de Fotbal din Brazilia. Al doilea gol al Argentinei a fost înscris de Messi.

Reprezentativa Argentinei a învins, duminică, pe arena Maracana, cu scorul de 2-1 (1-0), selecţionata Bosniei-Herţegovina, într-un meci contând pentru grupa F de la Cupa Mondială din Brazilia.

Pentru Argentina au marcat Kolasinac ‘3 (autogol) şi Messi ’65, iar pentru Bosnia-Herţegovina a înscris Ibisevici ’85.

Sead Kolasinaci a deschis scorul (‘3), marcînd în proprie poartă după o lovitură liberă executată de Messi. Acelaşi Messi a dus scorul la 2-0, după o pasă a lui Higuain, în min.65.

Messi a marcat un gol superb, bară-gol, după o serie de driblinguri. Bosniacul Ibisevici, intrat după pauză, a reuşit să reducă diferenţa de scor în minutul 85.

Programul partidelor care se vor disputa, luni, în faza grupelor la turneul final al Cupei Mondiale din Brazilia.

Grupa G: Germania – Portugalia, la Salvador, ora 19.00

Grupa F: Iran – Nigeria, la Curitiba, ora 22.00

Grupa G: Ghana – SUA, la Natal, ora 01.00