Chelsea a pierdut surprinzator acasa la PSG

chelsea pdg

Chelsea a pierdut la scor in prima mansa a sferturilor de finala Uefa Champions League in fata francezilor de la PSG. Se pare ca francezii au reusit sa isi revina si pe plan international iar acum emit pretentii serioase la un loc in semifinalele Ligii Campionilor.

PSG a reusit sa faca o surpriza uriasa, reusind sa marcheze de 4 ori impotriva celor de la Chelsea. Se stie bine ca echipa lui Mourinho este una foarte defensiva si primeste destul de greu goluri. Lavezzi a spart gheata pentru parisieni inca din minutul 4′ al jocului. Hazard a restabilit egalitatea in minutul 27′ cand a transformat o lovitura de la 11 metri. In minutul 61′ David Luiz si-a bagat mingea in propia poarta si si-a ingropat echipa. Pastore a inchis tabela la scorul de 4-1 si astfel PSG porneste cu prima sansa in returul din Anglia.