Astra a învins, scor 2-1.

Astra a învins, scor 2-1, în deplasare, pe Olympique Lyon, în prima manșă a play-off-ului din Europa League, datorită golurilor marcate de Fatai și Budescu.

-articles_38534_49421

Ioan Niculae, patronul celor de la Astra, a declarat că aștepta o victorie a echipei sale, ținând cont de cum s-au desfășurat lucrurile în prima repriză.

„Mă așteptam să câștigăm acest meci. Le-am spus la pauză jucătorilor că vom învinge. Le-am dat o palmă morală pentru cum s-au comportat cu noi astăzi. Toată ziua ne-au ținut numai în «novicii din România». Acum au văzut și ei cine suntem.

Suntem departe de calificare. Va fi război la Giurgiu. Vom juca acasă și în grupele Europa League dacă ne calificăm. Am jucat extraordinar azi, o adevărată echipă. Toți au jucat la fel de bine. Există o primă pentru calificarea în grupe, dar deocamdată nu suntem acolo. E o bucurie temporară” – a spus Ioan Niculae la Dolce Sport.