Featured, Sport

Astra DA, Steaua BA. Giurgiuvenii jubilează în timp ce roș-albaștrii se zbat în anonimat

Steaua nu a reuşit performanța de a se califica în primăvara europeană în timp ce Astra lui Marius Șumudică a terminat la egalitate partida cu As Roma și s-a calificat de pe locul al doilea.

Steaua a avut o primă repriză modestă al Villareal și s-a văzut condusă la pauză. În repriza a doua, roș-albaștrii au egalat și sperau lșa calificare. Practic, i-a despărțit doar un gol de o calificare de vis. Totul s-a năruit când Tamaș a fost eliminat, iar spaniolii au marcat pentru 2-1. În continuare, Steau mai avea nevoie doar de un gol pentru că un rezultat de 2-2 ar fi calificat-o, dar cu cine să dai acel gol când toți jucătorii erau apatici. Acum Steau se vede nevoită să joace doar în mocirla din Liga 1, un campionat care se zbate în anonimat cu echipe care sunt la un pas de faliment.

Seara suporterilor fotbalului din românia a fost puțin îndulcită de rezultatul obținut de Astra care după 0-0 cu AS Roma s-a calificat în primăvara europeană.