1-1 a fost scorul serii in Uefa Champions League

Franck-Rib-ry-Bayern-Muni-001

Au inceput meciurile din sferturile de finala Uefa Champions League. Marti seara am avut parte de spectacol grandios oferit de patru echipe de exceptie. Ambele meciuri s-au incheiat la egalitate, scor 1-1.

Manchester United a primit vizita nemtiilor de la Bayern Munich. Se anunta deja o ploaie de goluri in poarta lui de Gea, insa englezii s-au aparat foarte bine si au reusit sa scoata un egal. Nemanja Vidic a deschis scorul in minutul 58′, iar Bastian Schweinsteinger a reusit sa egaleze dupa doar 10 minute de joc. In ultimul minut de joc, marcatorul oaspetilor a vazut cel de-al doilea cartonas galben si a fost eliminat.

In celalalt meci al serii am avut parte de un alt meci tare intre doua echipe spaniole. Deja Bacelona-Atletico Madrid devine un meci clasic. Atletico Madrid demonstreaza inca odata ca este o echipa puternica si se poate bate oricand de la egal la egal cu orice alta echipa europeana. Nici de aceasta data Barca nu a reusit sa sparga gheata si sa ii invnga pe madrileni in acest sezon. Diego a deschis scorul cu un gol superb la care portarul catalanilor nu a avut nici o replica, in timp ce Neymar a punctat pentru Barcelona si a restabilit egalitatea.

Miercuri seara, Real Madrid primeste vizita nemtiilor de la Dortmund, in timp ce Chelsea va avea o partida foarte grea in fata revelatiei acestui sezon,  PSG.